My, rodzice i pedagodzy, pragniemy dla naszych dzieci tego, co najlepsze. Chcielibyśmy, aby ich życie było piękne, radosne i szczęśliwe. Nasze dzieci także wcześniej czy później spotkają na swojej drodze jakieś trudności. Czy będą umiały je pokonać? Czy pomimo przeszkód będą potrafiły wspinać się na szczyty swoich możliwości? Na pewno tak, jeśli będą samodzielne. Pedagogika Montessori dużą wagę przykłada właśnie do rozwijania tej umiejętności.

Równie ważne jest to, aby dzieci posiadały wewnętrzną motywację do działania. W pedagogice Montessori nauczyciele starają się nie stosować kar i nagród. Największą nagrodą dla dziecka jest to, że samo wykonało wyznaczone przez siebie zadanie. Jego poczucie wartości wzrasta. Pomoce montessoriańskie są tak skonstruowane, że dziecko ma możliwość skontrolowania swojego ewentualnego błędu i skorygowania go. Przygotowane otoczenie sprzyja indywidualizacji w nauczaniu. Ogromna ilość materiałów pozwala każdemu dziecku znaleźć coś dla siebie, odkryć swoje zdolności i zainteresowania.

Nauczyciele montessoriańscy pracują tak, aby pomóc dzieciom samodzielnie wykonać zadania. Maria Montessori podkreślała, że „skuteczna działalność pedagogiczna będzie pomagała małym dzieciom kroczyć po drodze wiodącej do samodzielności (…) wszystko, co jest bezużyteczną pomocą, stanowi przeszkodę w rozwoju sił naturalnych”.

Nie krytykujemy dzieci. Jeśli czegoś nie umieją, jest to tylko sygnał do dalszej pracy, a nie oceny. Jako nauczyciele mamy świadomość konieczności samokształcenia – zgłębiamy naszą wiedzę i umiejętności, aby być dla dzieci. Pracujemy z sercem i pasją.

Zajęcia dla dzieci

zabawa i nauka

Bądź eko

Zdrowo i przyjemnie

Witaminki

Opieka dietetyka

Produkty z eko farmy

W naszej placówce zapewniamy ekologiczne żywienie !! Temat żywienia jest dla nas jednym z priorytetów, uważamy, że zdrowe żywienie jest podstawą właściwego rozwoju fizycznego, intelektualnego i emocjonalnego dziecka.
Smaczne i zdrowe posiłki przygotowywane są specjalnie dla naszej placówki, przez wyspecjalizowaną firmę zewnętrzną, zgodnie z zasadami zdrowego żywienia. Zawierają dużo warzyw, owoców, kasz oraz pieczywo z pełnego ziarna. Produkty wykorzystywane w naszym menu nie zawierają szkodliwych konserwantów oraz barwników. Dzieci w naszej placówce otrzymują 4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad dwudaniowy oraz dwa podwieczorki + napoje i zdrowe przekąski w ciągu dnia – jabłka, marchewki, gruszki). Obok diety tradycyjnej umożliwiamy zamawianie posiłków m.in. wegetariańskich, bezmlecznych, bezglutenowych czy bezjajecznych.

Zapisz się na spotkanie informacyjne 08.05.2020r, godz. 11:00