Do Państwa decyzji pozostawiamy wybór przedszkola:

1. Przedszkole Montesssori, ul. Staszica 25, Starachowice

2. Przedszkole Językowe Re-Re-Kum-Kum z oddziałami terapeutycznymi dla dzieci z autyzmem z grupami integracyjnymi znajdujące się w dwóch lokalizacjach:          ul. Kościelna 7 w Starachowicach, lub Staszica 25 w Starachowicach

Oddziały o profilu:

- teatralno - artystycznym

- integracyjnym/terapeutycznym

- Montessori

zapisy poprzez formularz poniżej lub pod nr tel 510094775

(czynne codziennie od 9:00 do 16:00)

NOWOŚĆ tylko w Re-Re-Kum-Kum!

Przedszkole Montessori!

 

Rekrutacja do Przedszkola Montessori na nowy rok szkolny 2022/23 otwiera się w dniu 01.03.2022r. Wszystkie osoby, które zapiszą dziecko do Przedszkola do 30.06.2022r. otrzymają wszystkie zajęcia dodatkowe za darmo.

Kochani Rodzice! Jeśli jesteście na tej stronie, to zapewne szukacie miejsca w Przedszkolu dla swojego dziecka. Liczba miejsc w naszej Placówce jest ograniczona. Nie tworzymy dużych grup. Jeśli jesteście zdecydowani i chcecie aby Wasze dziecko rozpoczęło przygodę z "żabkami", wypełnijcie poniższy formularz:

Poniższy formularz służy do zapisania dziecka do grupy przedszkolnej na rok szkolny 2021/22. Wysyłając formularz uzyskujecie Państwo rezerwację miejca w grupie. Do wyboru są dwi eplacówki: 1. Placówka Montessori; 2. Placówka standardowa o profilu artystyczno-teatralnym.

*Dane są poufne i służą tylko do celów rekrutacji Państwa dziecka.

Rekrutacja do przedszkola na rok

2022/23 zaczyna się 01.03.2022r.

 

Poniżej znajdziecie Państwo informacje na temat naszego Przedszkola. Mądry wybór placówki spełniającej Państwa oczekiwania będzie kluczem do udanej przygody waszego przedszkolaka.

Dlaczego Re-Re-Kum-Kum?

Re-Re-Kum-Kum to nie tylko Przedszkole. To idea prowadzenia miejsca z sercem i pasją. To indywidualne podejście do dzieci. To pochylenie się nad każdym problemem - dużym , czy małym. To czas dla Waszego dziecka, czas rozwoju, zdobywania umiejętności i doświadczeń. To dobrze zainwestowany czas.

Przedszkole

W roku szkolnym 2022/23 zapraszamy Państwa do Przedszkola Ekologicznego Montessori z oddziałami terapeutycznymi dla dzieci z autyzmem.

Tylko u nas!

Pedagogika Montessori!

Ekologia!

Zdrowie żywienie!

Integracyjny charakter placówki!

 

Dlaczego Montessori?

To dla WAS stworzyliśmy miejsce, w którym dzieci mogą poznawać świat bez pośpiechu i presji. Miejsce w którym zapewnimy najmłodszym jak najlepsze możliwości rozwoju, pomóc odkrywać ich talenty, umiejętności i zainteresowania oraz rozwinąć ich kreatywność. Dlatego też wybraliśmy pedagogikę Montessori, która pomaga rozwinąć skrzydła każdemu, również z różnymi problemami zdrowotnymi, orzeczeniami. Specjalnie dla WAS utworzyliśmy miejsce z myślą o integracji.

Kładziemy nacisk na ukształtowanie w dzieciach wewnętrznej motywacji do działania, samodzielności, kreatywności oraz potrzeby odkrywania swoich zdolności. Pomoce montessoriańskie są tak skonstruowane, że dziecko ma możliwość samodzielnego skontrolowania swojego ewentualnego błędu i skorygowania go. Błędy nie przekreślają dziecka, są tylko oznaką, że należy jeszcze nad zadaniem popracować. Nie krytykujemy, nie oceniamy. W naszym przedszkolu nie ma tradycyjnych zabawek, są za to pomoce montessoriańskie – czyli starannie przemyślane przedmioty wykonane między innymi z najwyższej jakości drewna, służące wszechstronnemu rozwojowi dzieci. Są one pogrupowane zgodnie z zasadą porządku i logiki w określone kąciki tematyczne. Dzięki nim dzieci łatwiej i szybciej przyswajają wiedzę, bez przymusu i stresu. Pomoce montessoriańskie usprawniają zmysły dziecka a tym samym przyczyniają się do rozwoju fizycznego i umysłowego dziecka.

Aby stworzyć jak najlepsze warunki rozwoju dla dzieci współpracujemy z różnymi instytucjami, niekiedy dzieląc się również naszymi doświadczeniami. Nad placówką czuwa wykwalifikowana kadra.

W trosce o Państwa dzieci zatrudniamy nauczycieli jak najlepiej przygotowanych, mających nie tylko wymagane przepisami wykształcenie pedagogiczne, ale też kursy specjalistyczne uwzględniające specyfikę pedagogiki Montessori. W kadrze naszego przedszkola mamy też dyplomowanego oligofrenopedagoga i psychologa, logopedę, rehabilitanta. Ponadto współpracujemy  terapeutą SI oraz innymi specjalistami – w zależności od potrzeb dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

... z sercem i pasją....

... z troską o dobro dziecka...

Rekrutacja do

Przedszkola

Re-Re-Kum-Kum

na rok szkolny 2022/23

 

Przedszkole Re-Re-Kum-Kum z oddziałami terapeutycznymi dla dzieci z autyzmem prowadzone metodą Marii Montessori to nowoczesna, integracyjna placówka.  Nasze przedszkole jest wyjątkowym miejscem na terenie Starachowic. Dodatkowo zapewniamy m.in.:

-cotygodniowy filmik z zajęć,           -zajęcia teatralne,                               

-ZUMBA

-programy autorskie,                          -przedstawienia,                                 

-zajęcia logopedyczne

-zajęcia taneczne z elementami tańca regionalnego,   

-zajęcia z programowania,               

-zajęcia fotograficzne,                        -zajęcia plastyczne,

-zaczarowany świat,                            - warsztaty ruchu scenicznego,   

 

-HIT! zajęcia z trenerem personalnym w Klubie Fitness Endorfina.

- warsztaty dobrych manier

- audycja umuzykalniająca,               - język angielski, włoski, niemiecki   - opowieści ruchowe

-zajęcia „ Ciekawski Przedszkolak”, czyli dlaczego sól jest słona, a trawa zielona,

Dodatkowo:

 

- dogoterapia,

- onoterapia

      - hortiterapia,      

- bajkoterapia,

            - muzykoterapia,           

        - zajęcia plastyczne,       

        - zajęcia kulinarne,         

 - zajęcia logopedyczne.

-SensoplastykaR

Dzieci z orzeczeniami

(m.in. autyzm, zespół

Aspergera), dzieci

niepełnosprawne

 

Dla dzieci z niepełnosprawnościami oferujemy doświadczonego terapeutę( w każdej grupie przedszkolnej), szereg zajęć indywidualnych – m.in. logopeda, psycholog, pedagog, integracja sensoryczna, rewalidacja, terapia czaszkowo-krzyżowa, terapia ruchowa, terapia neurotaktylna, rehabilitacja ruchowa, pakiet na basen oraz grotę solną.

Dodatkowo zapewniamy Państwa pociechom wykwalifikowaną kadrę, nowoczesne sale, rodzinną atmosferę, profesjonalizm, codzienny kontakt oraz wsprarcie.

Metoda Montessori wspierająca zajęcia terapeutyczne w naszym przedszkolu to najlepsza droga do naturalnego rozwoju dziecka, bez pośpiechu, inwestując maksimum czasu indywidualny rozwój dziecka.

Posiadamy zespół specjalistów zajmujących się diagnozą i budowaniem planu pracy dla indywidualnych potrzeb każdego dziecka. Wszystko po to, żeby dobrać najlepsze metody pracy, osiągnąć najlepsze wyniki oraz wspierać rodziców.

 

Zapraszamy do żabowa

Współpraca z instytucjami krajowymi i zagranicznymi to codzienność w Re-Re-Kum-Kum. Jesteśmy partnerem przedszkola ze Szwecji i realizujemy programu ekologiczne. Edukujemy i wdrażamy nowe koncepcje w edukacji niezanane na polskim rynku. Naszym partnerem jest Przedszkole Kulskolan Kil ze Szwecji.

Zapraszamy do udziału w projekcie. Formularze zgłoszeniowe i dokumenty projektowe znajdują się w biurze projektu: ul. Staszica 25, Starachowice. Zapraszamy do zapisów.

Nasze projekty zyskały akceptację Instytucji Zarządzających, zarówno krajowych, jak i wojewódzkich.