Żłobek Montessori w Starachowicach,

ul. Staszica 25

Jedyne takie miejsce w Starachowicach! Szukasz odpowiedniej placówki prowadzącej żłobek Montessori, stawiające na ekologię, z dobrym, zdrowym żywieniem? - Jesteś w dobrym miejscu!

 

Dofinansowanie EFS!

Tylko 40 osób w roku 2020/21. Liczba miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń. Każde miejsce dofinansowane - czesne tylko 200zł/msc.

Z A P R A S Z A M Y

UWAGA! Dofinansowanie do miejsc żłobkowych dla osób pracujących i bezrobotnych. Liczba miejsc ograniczona do 40. W ramach projektu dofinansowanie do czesnego w Żłobku Montessori otrzyma 40 rodziców, w tym 36 osób pracujących (w tym 2 na urlopie macierzyńskim/wychowawczym) i 4 osoby bezrobotne. Czesne: 200zł/msc w 2020r i 100zł/msc w 2021r.

DZIECKO W ŻŁOBKU MONTESSORI RE RE KUM KUM

W naszym żłobku Montessori opiekunki podążają za indywidualnym tempem rozwoju dzieci. W naszym nowoczesnym budynku przestrzeń jest przygotowana tak, by ilość ograniczeń dla dziecka była minimalna aby dzieci mogły odkrywać ją samodzielnie. Przestrzeń sal jest bezpieczna i tak zaaranżowana aby prowokować dziecko do nowych odkryć. Pomoce oraz zabawki dobrane są zgodnie z rozwojem dziecka. Pomieszczenia są estetyczne oraz wyposażone z ekologicznych materiałów. Pomoce edukacyjnych oraz zabawek stanowią przedmioty drewniane lub wykonane z innych naturalnych materiałów.

Na sali utworzone są kąciki tematyczne, w których znajduje się materiał rozwojowy z różnych obszarów rozwoju dziecka m.in.:

  • kącik ćwiczeń dnia praktycznego,
  • kącik językowy,
  • kącik z pomocami do rozwoju koordynacji  oko-ręka,
  • kącik plastyczny,
  • kącik przyrodniczy

 

DZIECKO ŚNI

Podczas zasypiania codziennie naszym bobasom towarzyszą dźwięki Mozarta, Bacha i Chopina. Muzyka poważna działa na nastrój, stymuluje rozwój mózgu, pamięci i poczucia przestrzeni. Na co wpływa muzyka klasyczna?

Dziecku słuchającemu muzyczki klasycznej łatwiej przychodzi nauka czytania, pisania, liczenia, logicznego myślenia, a przede wszystkim nauka języków obcych.

Prowadząc zajęciach wykorzystujemy rewolucyjną metodę Lidii Bajkowskiej, która wprowadza dzieci w świat muzyki, pomaga ten świat zrozumieć i pokochać. Drugą stosowaną u nas metodą edukacji muzycznej jest świadome słuchanie muzyki wg. Batti Strauss, opierające się na specjalnie wyselekcjonowanych utworach muzycznych.

Zajęcia w Klubie Malucha i Żłobku:

- zajęcia i zabawy wspomagające rozwój mowy i myślenia

- język angielski

- „muzyka dla smyka”, zajęcia muzyczno-rytmiczne

-„wyginam śmiał ciało”, zajęcia ruchowe

-„buzia i język:, zajęcia logopedyczne

- „świat kolorów:, zajęcia plastyczne

-„ mały odkrywca”, zajęcia matematyczno-przyrodnicze

Klub Malucha Re-Re-Kum-Kum i Żłobek

 

Zapraszamy dzieci w wieku:

od 20 tygodnia

do 3 lat

Czynne:

od 7:00 do 17:00

Tylko u nas - wybrane oddziały

żłobkowe prowadzone metodą

Montessori

 

W roku szkolnym 2020/21 otwieramy dwie grupy żłobkowe Montessori. Ilość miejsc ograniczona. Wszystkie miejsca są dofinansowane. Koszt tylko 200zł/msc

Zapisz dziecko do Żłobka Montessori. Formularz zgłoszeniowy - wyślij formularz i poczekaj na kontakt z naszej strony. UWAGA! Ze względu na dużą ilość zgłoszeń czas oczekiwania na kontakt z naszej strony wynosi około 7 dni.